پرسشنامه داستان عشق
به گزاره های این پرسشنامه از ۱ تا ۹ امتیاز بدهید.
امتیاز ۱ یعنی با این جمله کاملا مخالفید، یا اینکه این جمله اصلا توصیف خوبی برای روابط عاشقانه شما نیست.
امتیاز ۹ یعنی با این جمله کاملا موافقید، یا اینکه این جمله، به خوبی روابط عاشقانه شما را توصیف می کند.
سپس میانگین امتیاز خود را برای هر داستان به دست آورید.
میانگین ۷ تا ۹ نشان دهنده این است که این داستان به احتمال زیاد یکی از داستان های عشق شماست.
میانگین ۱ تا ۳ نشان می دهد که این داستان جزو داستان های محبوب شما نیست.
میانگین متوسط ۴ تا ۶ مشخص می کند که شما تا حدودی به این داستان علاقه مندید، ولی برای ایجاد یا حفظ یک علاقه عاشقانه کافی نیست.
در پرسشنامه زیر ۱۲ داستان بررسی شده است.

۱: داستان فداکاری
من از فداکاری کردن برای شریک عاطفی ام لذت می برم.
من معتقدم ازخودگذشتگی، پایه و اساس عشق واقعی است.
آسایش من در گرو برآورده کردن نیازهای شریک عاطفی ام است.

فداکاری در عشق
داستان فداکاری می تواند منجر به یک رابطه شاد و موفق شود، به شرطی که هر دو طرف از نقشی که در این داستان بازی می کنند راضی باشند. زمانی که هر دو طرف تمایل ازخودگذشتگی کردن دارند، رابطه بهتر هم پیش می رود.
اما زمانی که افراد در فداکاری کردن، احساس اجبار کنند، اختلافاتی در رابطه به وجود خواهد آمد. تحقیقات نشان میدهد هر نوع رابطه ای، زمانی رضایت بخش خواهد بود که تعادل در آن رعایت شود. مهمترین خطری که داستان فداکاری را تهدید می کند، این است که یک طرف همیشه گذشت و فداکاری کند و طرف دیگر فقط دریافت کننده باشد.
۲: داستان کارآگاه
من معتقدم انسان باید به دقت مراقب رفتار و رفت و آمد شریک عاطفیش باشد.
به نظرم اعتماد تمام و کمال به شریک عاطفی کار احمقانه ای است.
من هرگز اعتماد نمی کنم که شریک عاطفیم با فردی از جنس مخالف رابطه کاری نزدیک داشته باشد.

داستان های کاراگاه، معمولا پایان خوشی ندارند، چرا که ممکن است به کلی از واقعیت جدا شوند. داستان کارآگاه ممکن است به بعضی از افراد احساس حمایت و مراقبت بدهد. افرادی که احساس ناامنی زیادی دارند، ممکن است از این توجه افراطی که مثل یک مظنون، از شریک عاطفیشان دریافت می کنند، استقبال کنند؛ چرا که نیاز به توجه، در جای دیگری تامین نشده است. ولی این موضوع برای آنها گران تمام خواهد شد، چرا که هر چه این رفتارها تشدید شود، فرد مظنون ابتدا آزادی، سپس کرامت و درنهایت عزت نفس اش را از دست خواهد داد و سرانجام ممکن است سلامت جسمی و روانی او به خطر بیفتد.
۳: داستان سفر
من معتقدم در یک رابطه عاطفی خوب، طرفین با هم رشد و تغییر خواهند کرد.
معتقدم عشق یک فرایند پایدار کشف و شکوفایی است.
من معتقدم شروع یک رابطه عاطفی مانند شروع یک سفر، هم هیجان و هم چالش به همراه دارد.

پرسشنامه داستان عشق؛ داستان عشق خود را کشف کنید

داستان ,یک ,فداکاری ,رابطه ,شریک ,عاطفی ,ممکن است ,این داستان ,این جمله ,چرا که ,که هر

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

اطلاعات تخصصی طراحی و سئو تحقیق و مقالات علوم تربیتی resspermonon flowerest آگهي مشاغل تهران و اصفهان اسباب بازی کودک- وسایل کمک آموزشی pokèmon خرید خلاصه درس هيچ چيز خوشمزه تر از احساس لاغري نيست مدرسه شاد